Німеччина – популярна країна для заробітків та імміграції. Одні шукають вакансії самостійно, інші користуються силами агенцій. Якщо звернутися до останніх, наприклад, Work&Staff, робота знайдеться швидше та простіше. Усі країни мають свої робочі особливості, і перед прийняттям остаточного рішення про них потрібно знати.
Вакансії
Німеччині потрібні висококваліфіковані кадри, особливо лікарі, адвокати та працівники сфери IT. Готельний та ресторанний бізнес також пропонують багато вакансій. Але всі посади призначені для людей з вищою або середньою спеціальною освітою. Некваліфіковану роботу здобути практично неможливо. Причина у давньому договорі з Туреччиною: на такі посади Німеччина наймає турків, і мешканці колишнього СРСР просто не розглядаються.
Натомість кваліфіковані робочі кадри теж у пошані. Професійні електрики, сантехніки, будівельники, енергетики та монтажники легко знайдуть вакансію. Дефіцит кадрів відчуває сфера догляду за хворими та старими.
Вимоги
- Знання мови. Мінімальний рівень німецької – B1, краще вище. Кандидатів, які не знають німецької, практично не розглядають. Хорошою підмогою буде англійська, але їм одним не обійтися.
- Нострифікація диплома. Документ про освіту доведеться підтверджувати. У ряді випадків для цього необхідно скласти кілька іспитів, наприклад, таке потрібно від лікарів.
- Віза. Робоча видається за договором з роботодавцем, це найоптимальніший варіант. Віза для пошуку роботи видається на півроку. Якщо за цей термін знайти місце не вдалося, Німеччину доведеться покинути.
- Біографія, резюме та супровідний лист. Пишуться німецькою, складаються за певними правилами і розсилаються потенційним роботодавцям. Варто додати фотографію з життєрадісним виразом обличчя: у доброзичливих кандидатів шанси вищі.
- Німецька медична страховка.
Особливості роботи
Шукати вакансію краще віддалено чи через агенцію. Якщо потрібна робота Німеччина, приїжджати для її пошуку до самої Німеччини надто дорого, а гарантії результату немає. Варто придивитися до стартапів та сайтів вакансій.
Стандартний робочий день – 8 годин. Передбачена півгодинна перерва. Якщо робочого дня менше 6 годин, перерва відсутня. У суботу німецькі фірми також працюють, а от неділя — вихідний.
Випробувальний термін – 3-6 місяців. Відпустка триває щонайменше 20 днів на рік, причому для її отримання доведеться відпрацювати щонайменше півроку. Є лікарняні; вони потрібні, якщо хвороба триває довше трьох днів, але взагалі краще відкривати лікарняний одразу.
Працюєте довше за півроку? Доведеться сплачувати податок на прибуток та подавати податкову декларацію.